gravityformsuserregistration - en to fi translation catalogue (183 entries)

en: #%d (no title)
fi: #%d (ei otsikkoa)

en: %s Feeds
fi: %s-syötteet

en: %sBy Email:%s WordPress will send the user an email with an activation link.%s%1$sManually:%2$s Activate each user manually from the Pending Activations page or send a form notification for the User Activation event with an activation link.
fi: %sSähköpostitse:%s WordPress lähettää läyttäjälle sähköpostin, jossa on aktivointilinkki.%s%1$sManuaalisesti:%2$s Aktivoi kukin käyttäjä manuaalisesti Vireillä olevat aktivoinnit -sivulta tai lähetä lomakeilmoitus aktivointilinkillä Käyttäjien aktivointi -tapahtumasta.

en: &mdash; No role for this site &mdash;
fi: &mdash; Ei roolia tällä sivustolla &mdash;

en: &mdash; Preserve current display name &mdash;
fi: &mdash; Säilytä nykyinen näyttönimi &mdash;

en: &mdash; Preserve current password &mdash;
fi: &mdash; Säilytä nykyinen salasana &mdash;

en: &mdash; Preserve current role &mdash;
fi: &mdash; Säilytä nykyinen rooli &mdash;

en: A form can have multiple "Create" feeds <strong>or</strong> a single "Update" feed. A form cannot have both a "Create" feed and an "Update" feed.
fi: Yhdellä lomakkeella voi olla useita "Luo"-syötteitä <strong>tai</strong> yksi "Päivitä"-syöte. Samalla lomakkeella ei voi olla sekä "Luo"-syötettä että "Päivitä"-syötettä.

en: Action
fi: Toimenpide

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Activate User
fi: Aktivoi käyttäjä

en: Activate this sign up?
fi: Aktivoidaanko tämä rekisteröityminen?

en: Activation Key Required
fi: Aktivointiavain vaaditaan

en: Activation Key:
fi: Aktivointiavain:

en: Add Custom Meta
fi: Lisää mukautettu metatieto

en: Add Link
fi: Lisää linkki

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Additional Options
fi: Lisävalinnat

en: Allows WordPress users to be automatically created upon submitting a Gravity Form
fi: Luo automaattisesti WordPress-käyttäjiä Gravity Forms -lomakkeelta.

en: An error occurred during the activation
fi: Aktivointi epäonnistui

en: Are you sure you want to activate this user?
fi: Oletko varma että haluat aktivoida tämän käyttäjän?

en: Auto Generate Password
fi: Luo salasana automaattisesti

en: Biographical Information
fi: Elämenkerrallista tietoa

en: BuddyPress Profile
fi: BuddyPress-profiili

en: Could not create user
fi: Käyttäjän luominen epäonnistui

en: Create Site
fi: Luo sivusto

en: Create User
fi: Luo käyttäjä

en: Create new site when a user registers.
fi: Luo uusi sivusto kun käyttäjä rekisteröityy.

en: Current Page
fi: Nykyinen sivu

en: Current Site Role
fi: Nykyinen rooli sivustolla

en: Custom Registration Page
fi: Mukautettu rekisteröintisivu

en: Custom URL
fi: Mukautettu URL

en: Deactivate site
fi: Poista sivusto käytöstä

en: Delay User Registration
fi: Viivytä käyttäjärekisteröitymistä

en: Delete
fi: Poista

en: Delete site
fi: Poista sivusto

en: Delete this sign up?
fi: Poista tämä rekisteröityminen?

en: Display Name
fi: Näyttönimi

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email: %s
fi: Sähköpostiosoite: %s

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Enable Custom Registration Page
fi: Ota käyttöön mukautettu rekisteröintisivu

en: Enable user activation.
fi: Ota käyttöön käyttäjien aktivointi.

en: Enter a feed name to uniquely identify this setup.
fi: Anna näille asetuksille uniikki syötteen nimi.

en: Feed Settings
fi: Syötteen asetukset

en: First Name
fi: Etunimi

en: Forgot Password
fi: Unohtuiko salasanasi

en: Forgot Password?
fi: Unohtuiko salasana?

en: Global Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Gravity Forms Login Widget
fi: Gravity Formsin kirjautumisvimpain

en: Gravity Forms User Registration Add-On
fi: Gravity Forms User Registration

en: Have WordPress send this password to the new user by email.
fi: Anna WordPressin lähettää tämän salasanan uudelle käyttäjälle sähköpostitse.

en: I understand this change, dismiss this message!
fi: Ymmärrän tämä, sulje ilmoitus!

en: Invalid activation key.
fi: Virheellinen aktivointiavain.

en: Item deleted. | Items deleted.
fi[0]: Kohde poistettu.
fi[1]: Kohteet poistettu.

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Link Text
fi: Linkkiteksti

en: Link URL
fi: Linkin URL

en: Links
fi: Linkit

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Login Form
fi: Kirjautumislomake

en: Login Redirect URL
fi: Kirjautumisen uudelleenohjaus-URL

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Logout Redirect URL
fi: Uloskirjautumisen uudelleenohjaus-URL

en: Manage User Registration Contextually
fi: Hallinnoi käyttäjien rekisteröitymistä lomakkeiden yhteydessä

en: Name
fi: Nimi

en: Network Options
fi: Verkkoasetukset

en: New user registration on your site %s:
fi: Uusi käyttäjärekisteröityminen sivustolla %s:

en: Nickname
fi: Lempinimi

en: Oops! You need to be logged in to use this form.
fi: Hups! Sinun täytyy olla kirjautuneena käyttääksesi tätä lomaketta.

en: Other
fi: Muu

en: Other User Meta
fi: Muut käyttäjän metatiedot

en: Pages
fi: Sivut

en: Password
fi: Salasana

en: Password:
fi: Salasana:

en: Password: %s
fi: Salasana: %s

en: Passwords may not contain the character "\"
fi: Salasanat eivät voi sisältää merkkiä "\"

en: Pending Activation
fi: Vireillä oleva aktivointi

en: Pending Activations
fi: Vireillä olevat aktivoinnit

en: Please wait...
fi: Odota…

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Register user and create site only when a payment is received.
fi: Rekisteröi käyttäjä ja luo sivusto vasta kun maksu on vastaanotettu.

en: Register user if
fi: Rekisteröi käyttäjä jos

en: Register user only when a payment is received.
fi: Rekisteröi käyttäjä vasta kun maksu on vastaanotettu.

en: Registration Condition
fi: Rekisteröintiehto

en: Registration Page
fi: Rekisteröitymissivu

en: Remember Me
fi: Muista minut

en: Role
fi: Rooli

en: Select BuddyPress Field
fi: Valitse BuddyPress-kenttä

en: Select Meta Key
fi: Valitse meta-avain

en: Select a Page
fi: Valitse sivu

en: Select a Role
fi: Valitse rooli

en: Select how the user's name should be displayed publicly.
fi: Valitse kuinka käyttäjän nimi tulisi julkisesti esittää.

en: Select role the user should be assigned on the newly created site.
fi: Valitse rooli, joka annetaan käyttäjälle luotavalla sivustolla.

en: Select role the user should be assigned on the site they registered from. This option overrides the "Role" option under User Settings.
fi: Valitse rooli, joka annetaan käyttäjälle sivustolle jolla he rekisteröityvät. Tämä asetus ohittaa "Rooli"-asetuksen käyttäjän asetuksissa.

en: Select the form field that should be used for the site address.
fi: Valitse lomakekenttä, jota käytetään sivuston osoitteena.

en: Select the form field that should be used for the site title.
fi: Valitse lomakekenttä, jota käytetään sivuston nimenä.

en: Select the form field that should be used for the user's email address.
fi: Valitse lomakekenttä, jota käytetään käyttäjän sähköpostiosoitteena.

en: Select the form field that should be used for the user's first name.
fi: Valitse lomakekenttä, jota käytetään käyttäjän etunimenä.

en: Select the form field that should be used for the user's last name.
fi: Valitse lomakekenttä, jota käytetään käyttäjän sukunimenä.

en: Select the form field that should be used for the user's nickname.
fi: Valitse lomakekenttä, jota käytetään käyttäjän lempinimenä.

en: Select the form field that should be used for the user's password.
fi: Valitse lomakekenttä, jota käytetään käyttäjän salasanana.

en: Select the form field that should be used for the user's username.
fi: Valitse lomakekenttä, jota käytetään käyttäjän käyttäjätunnuksena.

en: Select the role the user should be assigned.
fi: Valitse rooli, joka annetaan käyttäjälle.

en: Select the type of feed you would like to create. "Create" feeds will create a new user. "Update" feeds will update users.
fi: Valitse haluamasi syötetyyppi. "Luo"-syötteet luovat uusia käyttäjiä. "Päivitä"-syötteet päivittävät käyttäjiä.

en: Send Email?
fi: Lähetä sähköposti?

en: Send the new site details to the user by email.
fi: Lähetä uuden sivuston tiedot käyttäjälle sähköpostitse.

en: Send users an email with an activation link. Users are only registered once they have activated their accounts.
fi: Lähetä käyttäjille sähköposti jossa on aktivointilinkki. Käyttäjät ovat rekisteröityneet vasta kun he ovat aktivoineet tilinsä.

en: Set Password URL
fi: Aseta salasana-URL

en: Set Post Author
fi: Aseta artikkelin kirjoittaja

en: Set as %s
fi: Aseta %s

en: Set user as post author.
fi: Aseta käyttäjä artikkelin kirjoittajaksi.

en: Show user avatar
fi: Näytä käyttäjän avatar

en: Sign Up Date
fi: Rekisteröitymispäivämäärä

en: Site Address
fi: Sivuston osoite

en: Site Role
fi: Sivuston rooli

en: Site Title
fi: Sivuston nimi

en: Site is created
fi: Sivusto luotu

en: Sorry, that email address is already used!
fi: Sähköpostiosoite on jo käytössä!

en: Specify whether WordPress should send the password to the new user by email. %sEnabled by default.%s
fi: Lähettääkö WordPress tämän salasanan uudelle käyttäjälle sähköpostitse. %sOletusarvoisesti lähetetään.%s

en: Specify whether to send the new site details to the user by email. %sEnabled by default.%s
fi: Lähetäänkö uuden sivuston tiedot käyttäjälle sähköpostitse. %sOletusarvoisesti lähetetään.%s

en: Standard User Meta
fi: Käyttäjän vakiometatiedot

en: Tab Index Start
fi: Sarkainindeksi alku

en: Thank you for updating! The new version of the Gravity Forms User Registration Add-On makes changes to how you manage your User Registration feeds.
fi: Kiitos kun päivitit! Gravity Forms User Registrationin käyttäjärekisteröintisyötteiden hallinta on muuttunut.

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
fi: Sähköpostiosoite on jo käytössä. Löydät sähköpostistasi aktivointiviestin. Sähköpostiosoite vapautuu muutamassa päivässä, jos et tee mitään.

en: That username is already activated.
fi: Käyttäjätunnus on jo aktivoitu.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days
fi: Käyttäjätunnus on tällä hetkellä varattu, mutta saattaa vapautua muutaman päivän sisällä

en: The email address can not be empty
fi: Sähköpostiosoite on pakollinen

en: The selected form also has a User Registration feed. These options allow you to specify how you would like the PayPal and User Registration Add-ons to work together.
fi: Valitulla lomakkeella on myös käyttäjärekisteröitymissyöte. Nämä asetukset säätävät kuinka PayPal ja Käyttäjärekisteröityminen -lisäosat toimivat yhdessä.

en: The user is already active.
fi: Käyttäjä on jo aktivoitu.

en: The username can not be empty
fi: Käyttäjätunnus on pakollinen

en: The username can only contain alphanumeric characters (A-Z, 0-9), underscores and dashes
fi: Käyttäjätunnus voi sisältää vain alfanumeerisia merkkejä (A–Z, 0–9), alaviivoja ja yhdysmerkkejä

en: There was an issue activating this item | There was an issue activating one or more selected items
fi[0]: Valitun kohteen aktivoiminen epäonnistui.
fi[1]: Yhden tai useamman valitun kohteen aktivoiminen epäonnistui.

en: There was an issue deleting this item. | There was an issue deleting one or more selected items.
fi[0]: Valitun kohteen poistaminen epäonnistui.
fi[1]: Yhden tai useamman valitun kohteen poistaminen epäonnistui.

en: This email address is already registered
fi: Sähköpostiosoite on jo rekisteröity

en: This entry created a user who is pending activation. Click the "Activate User" button to activate the user.
fi: Tämä merkintä loi käyttäjän, jonka aktivointi on vireillä. Napsauta "Aktivoi käyttäjä"-painiketta aktivoidaksesi käyttäjän.

en: This username is already registered
fi: Käyttäjätunnus on jo rekisteröity

en: Title
fi: Otsikko

en: To set your password, visit the following address:
fi: Asettaaksesi salasanan vieraile osoitteessa:

en: Update Condition
fi: Päivitysehto

en: Update Site on Cancel
fi: Päivitä käyttäjä tai peruuta

en: Update User
fi: Päivitä käyttäjä

en: Update User on Cancel
fi: Päivitä käyttäjä tai peruuta

en: Update site when subscription is cancelled.
fi: Päivitä sivusto kun tilaus on peruttu.

en: Update user if
fi: Päivitä käyttäjä jos

en: Update user when subscription is cancelled.
fi: Päivitä käyttäjä kun tilaus on peruttu.

en: User Activated Successfully!
fi: Käyttäjä aktivoitu!

en: User Activation
fi: Käyttäjien aktivointi

en: User Activation Type
fi: Käyttäjän aktivointitapa

en: User Activation URL
fi: Käyttäjän aktivointi-URL

en: User Meta
fi: Käyttäjän metatiedot

en: User Registration
fi: Käyttäjien rekisteröinti

en: User Registration Add-On v3.0
fi: Käyttäjärekisteröityminen-lisäosa v3.0

en: User Registration Feeds are now accessed via the User Registration sub-menu within the Form Settings for the Form with which you would like to register a user.
fi: Käyttäjärekisteröintisyötteitä hallinnoidaan nyt MailChimp-alavalikossa, sen lomakkeen asetuksissa jolla haluat käyttäjiä rekisteröidä.

en: User Registration Options
fi: Käyttäjärekisteröitymisen asetukset

en: User Settings
fi: Käyttäjäasetukset

en: User activated. | Users activated.
fi[0]: Käyttäjä aktivoitu.
fi[1]: Käyttäjät aktivoitu.

en: User is activated
fi: Käyttäjä on aktivoitu

en: User is pending activation
fi: Käyttäjän aktivointi on vireillä

en: User is registered
fi: Käyttäjä on rekisteröitynyt

en: User is updated
fi: Käyttäjä on päivitetty

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

en: Username: %s
fi: Käyttäjätunnus: %s

en: Website
fi: Verkkosivusto

en: Welcome Message
fi: Tervetuloa-viesti

en: When a form submission creates a post and registers a user, set the new user as the post author. %sEnabled by default.%s
fi: Kun lomakkeen lähetys luo artikkelin ja rekisteröi käyttäjän, asetetaan uusi käyttäjä artikkelin kirjoittajaksi. %sOletusarvoisesti käytössä.%s

en: When the registration condition is enabled, form submissions will only register the user when the condition is met.
fi: Kun rekisteröintiehto on käytössä, lomakkeen lähetykset rekisteröivät käyttäjän vain kun ehto täyttyy.

en: When the update condition is enabled, form submissions will only update the user when the condition is met. The user data will always be populated into the form.
fi: Kun päivitysehto on käytössä, lomakkeen lähetykset päivittävät käyttäjän vain kun ehto täyttyy. Käyttäjän tiedot esitäytetään aina lomakkeelle.

en: When users attempt to access the default WordPress registration page, they will be redirected to this custom page instead.
fi: Kun käyttäjät yrittävät WordPressin oletusrekisteröintisivulle, heidät uudelleenohjataan mukautetulle sivulle.

en: You are currently logged in as %s%s%s. %sLog out?%s
fi: Olet kirjautuneena käyttäjänä %s%s%s. %sKirjaudu ulos?%s

en: Your account has been activated. You may now <a href="%1$s">log in</a> to the site using your chosen username of &#8220;%2$s&#8221;. Please check your email inbox at %3$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%4$s">reset your password</a>.
fi: Tilisi on aktivoitu. Voit nyt <a href="%1$s">kirjautua sisään</a> sivustolle valitsemallasi käyttäjätunnuksella &#8221;%2$s&#8221;. Etsi %3$s-sähköpostistasi salasana- ja kirjautumisohjeet. Jos et saanut sähköpostia, tarkista roskapostikansiosi. Jos siltikään et saanut sähköpostia tunnin sisään, voit <a href="%4$s">nollata salasanasi</a>.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">Log in</a> or go back to the <a href="%2$s">homepage</a>.
fi: Tilisi on nyt aktivoitu. <a href="%1$s">Kirjaudu sisään</a> tai mene takaisin <a href="%2$s">etusivulle</a>.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">View your site</a> or <a href="%2$s">Log in</a>
fi: Tilisi on nyt aktivoitu. <a href="%1$s">Vieraile sivustollasi</a> tai <a href="%2$s">kirjaudu sisään</a>

en: Your account is now active!
fi: Tilisi on nyt aktivoitu!

en: Your site at <a href="%1$s">%2$s</a> is active. You may now log in to your site using your chosen username of &#8220;%3$s&#8221;. Please check your email inbox at %4$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%5$s">reset your password</a>.
fi: Sivustosi osoitteessa <a href="%1$s">%2$s</a> on aktivoitu.  Voit nyt kirjautua sisään sivustollesi valitsemallasi käyttäjätunnuksella &#8221;%3$s&#8221;. Etsi %4$s-sähköpostistasi salasana- ja kirjautumisohjeet. Jos et saanut sähköpostia, tarkista roskapostikansiosi. Jos siltikään et saanut sähköpostia tunnin sisään, voit <a href="%5$s">nollata salasanasi</a>.

en: [%s] New User Registration
fi: [%s] Uuden käyttäjän rekisteröityminen

en: [%s] Your username and password info
fi: [%s] Käyttäjätunnuksesi ja salasanasi

en: \'Cancel\' to stop, \'OK\' to activate.
fi: \'Peruuta\' keskeyttää, \'OK\' aktivoi.

en: \'Cancel\' to stop, \'OK\' to delete.
fi: \'Peruuta\' keskeyttää, \'OK\' to poistaa.

en: by email from WordPress
fi: sähköpostitse WordPressilta

en: manually or by form notification
fi: manuaalisesti tai lomakeilmoituksena
